Stylizacja Panny Młodej – kapelusz alternatywą welonu

Stylizacja Panny Młodej w Dniu Ślubu może mieć wiele wariantów. Często jej kreacja dobierana jest na wzór konkretnych trendów, ulubionych kolorów, motywów przewodnich czy indywidualnych upodobań. Z powodzeniem możemy stwierdzić, że czasy jedynego poprawnego stroju Panny Młodej dawno minęły – nie ograniczamy się już wyłącznie do białej, długiej sukni z okazałym welonem.

Photo from @festivalbrides

Dzisiejsza Młoda ma nieograniczony wybór różnorodnych rozwiązań, w których może wyrazić siebie. Według wielu to, co ma na głowie odzwierciedla jej charakter. Może dlatego, dekoracja w postaci welonu nie jest jedynym rozwiązaniem, który cieszy się dużą popularnością. Wygląd Panny Młodej powinien być przemyślany, aby Tego Dnia czuła się komfortowo i wyjątkowo. Czy zatem lepiej jest postawić na tradycyjne rozwiązanie i iść do ślubu w welonie? Czy jednak warto z niego zrezygnować na rzecz… no właśnie, na rzecz czego?

Photo from @soyouregettingmarried

Photo from @ruedeseinebridal

Photo from @festivalbrides

Kapelusz – alternatywą welonu

Jeśli nie jesteś do końca przekonana do welonu, świetną alternatywą będzie nietuzinkowy kapelusz. Jest to niebanalny dodatek, który nada wyrazistego charakteru każdej stylizacji ślubnej. Na rynku znajdziesz ogromny wybór kapeluszy. Jeżeli jesteś nowoczesna, wyluzowana i romantyczna  – bez problemu znajdziesz idealny model dla siebie i pokochasz trend nowej Panny Młodej.

Photo from @chosenbyoneday

Photo from @lovestonedbridal

Photo from @chosenbyoneday

Photo from @warsaw_poet

Kapelusz fedora

Jeden z najpopularniejszych rodzajów, idealnie sprawdzi się do prawie wszystkich stylizacji ślubnych. Ten model charakteryzuje się wklęsłą fałdą wzdłuż główki oraz dwiema po bokach. Klasyczny typ kapelusza z pewnością trafi w Twoje gusta.

Photo from  @hatup_design

Photo from @paigeheningerphotography

Photo from  @hatup_design

Kapelusz kanotier

Słomkowy kapelusz z niską, płaską główką ozdobiony przeważnie czarną lub białą wstążką. Sprawdzi się jako dodatek do Twojej stylizacji na ślub w pięknej, plenerowej scenerii w stylu boho.

Photo from @jemerced

Photo from  @hatup_design

Photo from  @hatup_design

Kapelusz typu La Bomba

Kapelusz, który stał się hitem 2018 roku, dzisiaj coraz częściej wykorzystywany do stylizacji ślubnych. Jego ogromne wymiary sprawiają, że każda kobieta może poczuć się niczym sławna blogerka. Pasuje zarówno do luźnych, jak i eleganckich stylizacji.

Photo from @robotyreczne

Photo from @maffashion_official

Photo from @thebridaljourney

Dobrze dobrany kapelusz sprawi, że kreacja Panny Młodej będzie oryginalna i niepowtarzalna. Kobiety, które decydują się na delikatne, proste suknie ślubne, śmiało mogą postawić na ozdobny lub duży kapelusz. Te zaś, których suknie mają w sobie wiele dodatków, bogaty krój, powinny wyposażyć swoją stylizację w nieco skromniejsze nakrycie głowy. Pamiętajmy, że w najnowszych trendach nawet ozdobną suknię możemy przełamać dodatkami i nadać stylizacji bardziej wyluzowanego charakteru. Wybór odpowiedniego kapelusza powinien być indywidualnie dostosowany do każdej Panny Młodej. Niskie osoby powinny decydować się na małe nakrycie, natomiast wysokie mogą postawić na kapelusze z większym rondem.

Photo from @festivalbrides

Jeśli nie masz pomysłu, co założyć zamiast welonu – kapelusz będzie strzałem w dziesiątkę!

Photo from @festivalbrides

Zespół ZaZaZu Wedding Planning

Newsletter