ŚLUB W STYLU BOHO. WEDDING PLANNING

Barwy hippie, folkowe i etniczne elementy to główne motywy stylu boho. Od ponad dekady nie traci na popularności, a wręcz zwiększa grono swoich fanów nie tylko w modzie damskiej, ale również w innych obszarach, np. ślub w stylu boho.

Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników nietuzinkowych połączeń. Elegancja z przysłowiowym luzem, tradycja z finezyjnymi pomysłami czy inne, dość nieoczywiste kompozycje nadadzą uroczystości zaślubin oryginalnego charakteru a efekt końcowy może zachwycić nawet najbardziej konserwatywnego gościa.

Jeśli chcielibyście zorganizować przyjęcie ze szczyptą kontrastów oraz odejść od tradycyjnych, czasami zbyt szablonowych rozwiązań to ślub w stylu boho będzie idealnym wyborem.

Zanim jednak podejmiecie ostateczną decyzję związaną z wyborem ślubnego motywu powinniście zapoznać się z bardziej szczegółową charakteryzacją stylu, który znajdziecie poniżej.

Stylizacja Panny Młodej

• Suknia ślubna w kolorze złamanej bieli, écru, jasny beż, sprawiająca wrażenie bardzo dziewczęcej, swobodnej, nadająca lekkości. Najczęściej wykonywane są z koronkowych materiałów o surowym wykończeniu. Góra sukni może być zarówno z długim jak i krótkim rękawem (również na ramiączkach), często odcinana jest od długiego, luźno opadającego dołu.

• Dodatki do sukni to wiszące kolczyki lub duże klipsy; polne kwiaty, luźne bukiety.

• Fryzury wspaniale komponujące się z suknią w stylu boho to luźne warkocze lub kłosy, czy też „niesfornie” ułożone fale z wpiętymi ozdobami w postaci piór, polnych kwiatów, wianków.

• Naturalny, świeży, dziewczęcy makijaż najlepiej z efektem ‘no make up’

Makijaż ślubny w stylu boho >> Dodatki do sukni ślubnej >> Suknia ślubna w stylu boho >>

Stylizacja Pana Młodego

Zamiast formalnego fraku lub idealnie skrojonego garnituru „boho alternatywą” jest garnitur (może być „nie od pary”) w kolorze brązowym, bordowym lub szmaragdowym. Dodatki powinny stanowić szelki, kolorowe muchy lub wzorzyste skarpety.

Garnitur z piórem w stylu boho >> Garnitur w stylu boho >>

Miejsca na ślub w stylu boho

Przykładowe miejsca świetnie pasujące do klimatu „Bohemian” to leśne polany, tereny znajdujące się w pobliżu rzek, jezior, ogrody i duże namioty. Impreza na świeżym powietrzu dodatkowo „podkręci” klimat swobody, spontaniczności i luzu.

Folwark kruchenka >> Ogród w stylu boho >> Pracownia zieleni >>

Dekoracje na ślub w stylu boho

• Przede wszystkim KWIATY (dużo kwiatów!) – polne kwiaty, zioła, kłosy i wszystko to co można znaleźć na spacerze na wsi
• dodatki w postaci piór, naturalnego sznurka, koronkowych ozdób
• lniane obrusy, kolorowe szkło, drewniane podstawki
• lampiony, wazoniki i butelki

Bukiet w stylu boho >> Dekoracje w stylu boho >> Dekoracje na stół boho >>

 

Zaproszenia na ślub w stylu boho

Grafika, na naturalnym papierze, powinna nawiązywać do roślinnych lub etnicznych motywów z dodatkami w postaci piór czy koronkowych „wycinków”, najlepiej zachowując przy tym kolorystykę w odcieniach beżów i brązów, przywołujących na myśl naturę.

Zaproszenie rustykalne w stylu boho >> Menu w stylu boho >> Zaproszenie w stylu boho >>

 

Zespół ZaZaZu Wedding Planning

 

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.