Ślub w ciąży – jak go zorganizować?

Zaczęliście planować ślub, a okazało się, że jesteś w ciąży? Gratulacje! Nie ma się czego bać i czym stresować – jest do podwójny powód do radości! W tym artykule podpowiadamy, jak przygotować się do Tego Ważnego Dnia będąc w ciąży.

Ślub w ciąży – zdrowie

Pierwszą, a zarazem najważniejszą kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę przy planowaniu ślubu jest oczywiście Twój stan zdrowia oraz stan zdrowia Twojego dziecka. Fakt, że świetnie się czujesz podczas ciąży ma znaczenie, ale nie polegaj tylko i wyłącznie na swojej intuicji i mimo wszystko koniecznie skonsultuj się z lekarzem, nawet jeśli datę ślubu wybraliście o wiele wcześniej. Poinformuj go o swoich planach zamążpójścia, ponieważ wszyscy doskonale wiedzą że organizacja oraz sam dzień wesela wiąże się z ogromnym stresem oraz ze wzmożoną intensywnością pracy.  Niech on zdecyduje czy nie ma żadnego ryzyka lub przeciwskazań, a przede wszystkim czy to jest dla Was bezpieczne.

Ślub w ciąży

Dobre samopoczucie w ciąży

Ślub w ciąży – data

Drugą, równie istotną sprawą jest data ślubu. Pamiętaj, że początek ciąży nie jest najlepszym momentem na zawarcie związku małżeńskiego. W ciągu pierwszych trzech miesięcy pozwól samej sobie nauczyć się siebie na nowo oraz zaakceptować zmiany, które w Tobie zachodzą. Jest to dla Twojego organizmu zupełnie nowy stan, do którego musisz się przyzwyczaić. Z początku będziesz ogromnie zmęczona i senna, mogą występować u Ciebie mdłości więc zapewne nie byłabyś na siłach, aby przetrwać całe wesele. Ostatni trymestr również nie jest dobrym okresem na ślub. W tym czasie możesz być Ci ciężko z powodu większego brzuszka, możesz czuć się wycieńczona, Twoje ciało może puchnąć, a co najważniejsze trzeba być przygotowanym, że rozwiązanie ciąży może nastąpić niespodziewanie w dniu Waszego ślubu. Idealnymi miesiącami, w których śmiało możesz wyznaczać datę ślubu jest 4 – 6 miesiąc. Jest to czas, w którym nudności nie powinny już Ci doskwierać, a powoli rozrastający się brzuszek nie  powinien przeszkadzać. Jest to czas, w którym zwykle kobieta czuje się dobrze, atrakcyjnie i ma dużo energii do działania.

Bliskość i wsparcie w Dniu Ślubu

Ślub w ciąży – suknia ślubna

Kolejną kwestią jest suknia ślubna. Zastanów się, jaką Ty chciałabyś wybrać. Fakt, że jesteś w ciąży nie powoduje, iż musisz zrezygnować ze swojej wymarzonej sukni. Postaw na zwiewne, miękkie tkaniny, w których będziesz czuć się wygodnie. W ciąży Twoje ciało jest bardzo delikatne, dlatego zrezygnuj z sukni, która w jakikolwiek sposób będzie Cię uwierała lub drapała. Istotne jest, czy chcesz uwydatnić swój brzuszek, czy go jednak ukryć. Jeżeli zdecydujesz się na podkreślenie swojej figury, warto wybrać suknię o kroju rybki. Idealnie podkreśli ona Twój lekko odstający brzuszek i sprawi, że będziesz się czuć bardzo kobieco. Drugą propozycją, która zamaskuje Twój stan oraz dodatkowo ukryje Twoje mankamenty figury, jest suknia w stylu empire. Odcinana tuż pod biustem, odwróci uwagę od dołu Twojej sylwetki. Dzięki niej zasłonisz zbyt duże biodra, pupę lub uda. Jeśli postawisz na większy dekolt w kształcie litery V, pięknie uwydatni Twój biust i na nim skupi główną uwagę. Jeżeli marzy Ci się suknia typu księżniczka, to nic straconego. Posiadająca wiele warstw u dołu oraz ozdobiona różnego rodzaju koronkami, cekinami lub piórkami, odwróci również uwagę od Twojego brzuszka. Jedyne o czym musisz wiedzieć to, że powinnaś zrezygnować ze zbyt obcisłej góry podkreślającej talię osy. Twój brzuszek nie może być zbyt ściśnięty. Również Ty po kilku godzinach będziesz czuć się niekomfortowo, wszystko zacznie Cię boleć i będziesz myśleć już tylko o tym, aby jak najszybciej ją zdjąć. A to przecież najważniejsze, żebyście Ty i Twój dzidziuś czuli się w Tym dniu dobrze.

Suknia ślubna typu rybka

Suknia ślubna typu empire

Ślub w ciąży – plan dnia

Zastanów się nad przebiegiem tego Ważnego Dnia. Weź pod uwagę swój stan i na spokojnie przemyśl kwestie takie jak styl i godziny wesela. Z powodu ciąży wcale nie musisz rezygnować z hucznej zabawy. Jeśli lekarz nie stwierdził żadnych przeciwskazań pamiętaj, że można mieć wymarzone wesele. Jeżeli jednak Twoje samopoczucie nie jest najlepsze i czujesz się słabo, alternatywą może być kameralne przyjęcie w gronie rodziny i przyjaciół. Przykładowo, zamiast zabawy do białego rana, może zdecydujecie się na przyjęcie rozpoczynające się w dzień, a kończące wieczorem. Wspaniałym pomysłem jest również podzielenie się w Tym Dniu swoją radosną nowiną ze wszystkimi gośćmi. Unikniesz wtedy dręczących pytań na przykład  na temat nie picia przez Ciebie alkoholu.

Wymarzone wesele w ciąży

Ślub w ciąży – pomoc Wedding Plannera

Organizacja ślubu i wesela, jak już wcześniej wspomnieliśmy wiąże się z ogromnym stresem i dużym natłokiem pracy. Warto wtedy pomyśleć o pomocy Wedding Plannera, który odciąży Cię od wszelkich spraw związanych z przygotowaniami. Pomoże we wszystkich sprawach, w których będziesz go potrzebowała, jak również będzie Ci towarzyszyć w Tym Dniu. W okresie ciąży możesz być rozdrażniona, a przy wsparciu konsultanta ślubnego unikniesz wielu nerwowych dla Ciebie sytuacji.

Pomoc Wedding Plannera

Zespół ZaZaZu Wedding Planning

Newsletter