Pomysły na wyjątkowe zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne – niezbędny element w przygotowaniach, który można pięknie dopasować do Waszych gustów. W 2019 roku coraz bardziej popularne stają się zaproszenia zgodne z tematem przewodnim uroczystości. W ten sposób możecie dać gościom zapowiedź, w jakim klimacie będą utrzymane ślub i wesele.

To także okazja, żeby dać wyraz swojemu stylowi i poeksperymentować z różnymi wariantami. Łącząc ze sobą styl wesela poprzez zaproszenia ślubne, wystrój i prezenty dla gości, cała uroczystość z pewnością oczaruje wszystkich.

Zaproszenia w stylu boho

Styl boho to przede wszystkim kwiaty – przepiękna dekoracja, która nadaje delikatności i lekkości uroczystości zaślubin. Co więcej, kwiaty możecie wykorzystać nie tylko do dekoracji sali, lecz także jako motyw papeterii. Na zaproszeniu warto umieścić wzór kwiatowy w kolorystyce oddającej barwy bukietu panny młodej. Ten sam motyw możecie także wykorzystać na winietkach, aby nadać całej uroczystości spójności i harmonii. Więcej o stylu boho przeczytacie w artykule <<TUTAJ>>

Zaproszenie z motywem kwiatowym >>

Zaproszenie z motywem pastelowych kwiatów >>

Zaproszenia w stylu glamour

W stylu glamour ważne są kontrasty i zdecydowane kolory. Zaproszenia można więc udekorować bogatymi wzorami z błyszczącymi elementami, co da poczucie elegancji i luksusu. Z pewnością sprawdzą się złote czy marmurowe elementy, stylowe czcionki i kokardy. Mocne barwy można skontrastować z delikatnymi, a wzory kwiatowe z geometrycznymi. Ten sam styl można wykorzystać przy wystroju sali czy przygotowywaniu prezentów dla gości. Zaproszenia glamour to idealny pomysł dla tych, którym marzy się ślub pełen szyku.

Zaproszenie ze złotym akcentem >>

Marmurkowe zaproszenie >>

Zaproszenia w stylu rustykalnym

Przy rustykalnych zaproszeniach ślubnych wykorzystuje się takie motywy, jak drewno, rośliny czy las. Styl rustykalny świetnie łączy się z ekologicznymi rozwiązaniami, np. papierem i sznurkami z recyklingu. Takie eko zaproszenia ślubne idealnie oddadzą klimat wesela, które będzie opierało się na drewnianych elementach, zieleni i klimatycznym oświetleniu.

Zaproszenie z motywem lasu >>

Zaproszenie z motywem roślinnym i papierową kopertą >>

Zaproszenia ślubne DIY

Dla lubiących własnoręczne projekty, warto przemyśleć opcję przygotowania zaproszeń ślubnych samodzielnie. Jeśli nie odpowiada Wam bogaty styl, możecie zdecydować się na warianty minimalistyczne lub każdą inną opcję zgodną z Waszym gustem. W Internecie znajdziecie wiele opisów i filmików jak przygotować takie zaproszenia krok po kroku.

Samodzielnie wykonane zaproszenie >>

Proste, a zarazem eleganckie zaproszenie DIY >>

Tekst w zaproszeniach ślubnych

O czym pamiętać pisząc zaproszenia ślubne? Oprócz wiadomych informacji, takich jak miejsce i czas uroczystości, warto wspomnieć o poradach dla gości jak się ubrać, jeśli wesele odbędzie się na przykład w plenerze. Wspomnijcie też o konkretnych prezentach ślubnych lub darowizny na szczytny cel, jeśli tego właśnie sobie życzycie. Aby urozmaicić i spersonalizować zaproszenia, pięknym pomysłem jest dodanie romantycznego cytatu. Oprócz tekstu można także zawrzeć zdjęcia, które nadadzą zaproszeniom oryginalnego charakteru.

Zaproszenie z prośbą o konkretny prezent ślubny >>

Zaproszenie z harmonogramem przyjęcia >>

Zespół ZaZaZu Wedding Planning

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.