SUKNIA ŚLUBNA. GDZIE KUPIĆ WYMARZONY MODEL?

wymarzona-suknia-slubna

Każda panna młoda chce znaleźć wymarzony model sukni ślubnej, aby czuć się przepięknie w tym wyjątkowym dniu. Przechadzanie się po salonach i mierzenie upatrzonych kreacji dla wielu kobiet jest spełnieniem marzeń. Liczne sklepy i szeroki asortyment dają pewność, że w którymś miejscu znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

 Ceny ślubnych kreacji w salonach wahają się w przedziale od1800 do nawet 15 000zł. Często jednak te same modele sprzedawane w mniejszych miejscowościach są tańsze niż w Warszawie.

Salony ślubne to jednak nie jedyne miejsca, do których możesz się udać na poszukiwania tej jednej jedynej, wyjątkowej sukienki. Istnieje dużo alternatyw, aby zdobyć wymarzoną suknię tańszym kosztem.

Suknia ślubna z krótkim rękawem Anna Kara>>

 

Suknia ślubna z wyciętym tyłem Warsaw Poet >>

 

Tiulowa suknia ślubna z dużym dekoltem Anna Kara >>

Wypożyczalnie

Pierwszym takim miejscem są wypożyczalnie sukien ślubnych. Ceny wynoszą w nich około 50-60% ceny detalicznej, w co często wliczone są ewentualne poprawki. Do tego dochodzi kaucja, która jest zwracana w chwili oddania sukienki, jeśli ubranie nie zostało zniszczone. Niestety takiej sukni nie będziesz mogła zostawić na pamiątkę i musisz uważać, żeby została oddana w nienaruszonym stanie. W związku z tym, jeśli nie patrzysz na suknię ślubną w sposób sentymentalny, możesz śmiało skorzystać z tego rozwiązania. Jeśli jednak ta opcja nie jest dla Ciebie, mamy kolejne propozycje.

Suknia ślubna z koronkową górą>>

 

Rozkloszowana suknia ślubna z wydłużonym dołem >>

Krawcowa

Suknie ślubne można uszyć na miarę i są wtedy tańsze niż w salonie ślubnym. Jeśli masz kogoś sprawdzonego, warto zlecić tej osobie uszycie sukienki. Jeśli nie, jest wiele krawcowych, które na pewno podejmą się tego zadania. Uszyta w ten sposób suknia będzie idealnie dopasowana do Twojej figury i zdecydowanie wyjątkowa, ponieważ szyta tylko dla Ciebie. Jeśli zależy Ci na niższej cenie, warto poprosić o tańsze zamienniki ozdób bądź ich mniejszą ilość.

Suknia ślubna z hiszpańskimi rękawami >>

 

Suknia ślubna z ozdobnym tyłem >>

Sieciówki

Dużo sklepów, takich jak H&M czy Mango, oferuje kolekcje ślubne za niewielkie pieniądze (przedział cenowy to 400-1000zł). To, że sukienka została zakupiona w sieciówce wcale nie musi oznaczać gorszej jakości, chociaż są to zazwyczaj skromniejsze modele.

Suknia ślubna z dekoltem V H&M 999zł >>

 

Koronkowa suknia ślubna Papilot 699zł >>

 

Prosta suknia ślubna z długim rękawem H&M 799,99zł >> 

Internet

Istnieje też możliwość zakupu sukni ślubnej przez Internet. Dobrym do tego sposobem są nie tylko strony projektantów czy sklepów sieciowych, ale także aukcje Allegro. Można tam upatrzeć naprawdę wiele modeli. Warto jednak wziąć pod uwagę, że zakupiona w ten sposób sukienka może wymagać przeróbek krawieckich.

Szyfonowa suknia ślubna  >>

 

Zdobiona suknia ślubna na cienkich ramiączkach >>

Targi ślubne

Kolejnym fantastycznym rozwiązaniem jest wzięcie udziału w targach ślubnych. Bilet wstępu waha się zwykle w przedziale 10-20zł w zależności od miasta, a można obejrzeć tam suknie licznych projektantów, umówić się na przymiarkę w salonie, a często także otrzymać rabat. Targi to także spotkania z ekspertami, pokazy najnowszych trendów, strefy relaksu, występy i konkursy.

 

Pokaz sukien z targów ślubnych >>

 

Wystawa sukien ślubnych >>

 

Koleżanki/znajome

Może któraś z Waszych koleżanek lub znajomych trzyma niepotrzebną już suknię ślubną i chętnie ją odsprzeda lub nawet odda. Warto popytać, czasem można się miło zaskoczyć. Ponadto, na Facebooku istnieją fora, na których dziewczyny sprzedają swoje sukienki, więc tam też warto się rozejrzeć.

Długa suknia ślubna z szyfonu >>

Zespół ZaZaZu Wedding Planning

Newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.